Most, hogy itt a választás, újra előkerült a személyi szám kérdése.
Nem adható ki mindenkinek a személyi szám – erre figyeljen.Akár a jogellenes adatkezelést is kimerítheti, ha egy szolgáltató az ügyfelétől a személyazonosító jelét kéri el valamilyen adatrögzítés alkalmával – közölte általános állásfoglalását a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság (NAIH) elnöke.Péterfalvi Attila szerint a személyazonosító jelet szolgáltatók nem használhatják.
Az Alkotmánybíróság határozata alkotmányellenesnek minősíti az univerzális személyazonosítót, így lett külön személyi azonosító, személyi igazolványszám, adószám és Társadalombiztosítási Azonosító Jel – tájékoztatott a NAIH elnöke. Péterfalvi Attila hozzátette: a személyi számot speciális esetre hagyta meg a jogalkotó, az állampolgár és az állam közjogi viszonyaiban.
A választásoknál azonosítanak ezzel, illetve az ingatlannyilvántartásban szerepel.
Más intézmények azonban nem használhatják!
– hívta fel a figyelmet a szakértő. Máshol ugyanis csupán a természetes azonosítókat – név, születési hely, anyja neve – és a személyi igazolványszámot kezelhetik.
Ha mégis elkéri a szolgáltató a személyazonosító jelet, jogellenes adatkezelésnek minősül, sőt maga az állampolgár sem adhatja ki jogosulatlan félnek!
(fotó: infostart.hu)
Írjon nekünk, ha látott vagy hallott valamit: boldoguljerden@gmail.com
Követed már a Boldogulj Érden oldalunkat Facebookon? Nem? ITT most megteheted. Kérünk, támogasd portálunkat! Köszönjük!